SIOUX FALLS, S.D. (KELO) — Here are Tuesday’s results from across KELOLAND.

High School Wrestling
Sioux Valley 54, Chester Area 6

Sioux Valley 48, Warner/Northwestern 24

Sturgis 60, Rapid City Central 9

Warner/Northwestern 36, Chester Area 18

High School Girls Basketball
Alcester-Hudson 44, Avon 43

Andes Central/Dakota Christian 53, Gregory 47

Arlington 48, Madison 35

Bon Homme 58, Parker 56

Bridgewater-Emery 45, Sanborn Central/Woonsocket 35

Burke 42, Lyman 39

Centerville 67, Marty Indian 44

Chadron, Neb. 45, Hot Springs 15

Corsica/Stickney 65, Platte-Geddes 24

Custer 53, Sturgis Brown 44

Dakota Valley 65, Sergeant Bluff-Luton, Iowa 59

Dell Rapids 45, McCook Central/Montrose 41

Douglas 50, Todd County 48

Garretson 57, Dell Rapids St. Mary 47

Groton Area 38, Warner 21

Highmore 52, Stanley County 22

James Valley Christian 52, Sunshine Bible Academy 14

Lake Preston 45, Hitchcock-Tulare 44

Miller 44, Wolsey-Wessington 41

Mt. Vernon/Plankinton 47, Lennox 22

Parkston 49, Hanson 45

Rapid City Christian 69, Lead-Deadwood 20

Rapid City Stevens 62, Spearfish 52

Red Cloud 72, Pine Ridge 25

Scotland 42, Gayville-Volin 41, OT

Sioux Falls Lincoln 47, Pierre 46

Sioux Falls O’Gorman 72, Brookings 33

Sully Buttes 59, Philip 41

Tea Area 54, Vermillion 44

Tri-Valley 51, Baltic 34

Tripp-Delmont/Armour 61, White Lake 47

Wagner 50, Sioux Falls Christian 40

Watertown 43, Brandon Valley 35

West Central 71, Elk Point-Jefferson 26

Winner 63, Chamberlain 42

POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS

Flandreau vs. Castlewood, ppd.

Flasher, N.D. vs. Lemmon, ppd. to Jan 13th.

Hamlin vs. Florence/Henry, ppd.

Timber Lake vs. Faith, ppd.

High School Boys Basketball
Alcester-Hudson 38, Avon 31

Brandon Valley 58, Watertown 53

Bridgewater-Emery 48, Sanborn Central/Woonsocket 34

Burke 56, Jones County 36

Centerville 67, Marty Indian 44

Chadron, Neb. 50, Hot Springs 44

Custer 55, Sturgis Brown 52, 2OT

Dakota Valley 62, Sergeant Bluff-Luton, Iowa 45

Dell Rapids St. Mary 33, Garretson 25

Elk Point-Jefferson 64, Canistota 35

Elkton-Lake Benton 48, Estelline/Hendricks 46

Gayville-Volin 55, Scotland 49

Groton Area 48, Warner 26

Hanson 43, Parkston 37

Harrisburg 68, Mitchell 59

Hitchcock-Tulare 55, Lake Preston 48

Irene-Wakonda 64, Freeman 39

James Valley Christian 75, Sunshine Bible Academy 23

Lennox 60, Mt. Vernon/Plankinton 46

New Underwood 44, Edgemont 34

Oelrichs 52, Hay Springs, Neb. 46

Parker 56, Bon Homme 43

Potter County 71, Mobridge-Pollock 51

Rapid City Stevens 68, Spearfish 53

Sioux Falls Christian 63, Sioux Falls Jefferson 52

Sioux Falls O’Gorman 73, Brookings 26

St. Thomas More 49, Belle Fourche 39

Tea Area 68, Vermillion 55

Winner 42, Chamberlain 26

Wolsey-Wessington 61, Miller 27

Yankton 70, Huron 49

POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS

Florence/Henry vs. Hamlin, ppd.

Oldham-Ramona/Rutland vs. Freeman Academy/Marion, ppd.