Back to: Sports
December 07, 2017 09:21 PM

Thursday Night Scoreboard - December 7th

Sioux Falls, SD

Here are Thursday's results from across KELOLAND.

High School Wrestling
Canton 62 vs. Adrian 12
Canton 74 vs. Tri-Valley 6
Adrian 54 vs. Tri-Valley 21

Redfield Area 40 vs. Mobridge-Pollock 23

Kingsbury 39 vs. Warner/Northwestern 24

High School Gymnastics
Deuel 139.5 vs. Hendricks-RTR 134.35

High School Basketball
Minnesota

BOYS BASKETBALL
Annandale 61, Maple Lake 41

Anoka 66, St. Francis 40

Benilde-St. Margaret's 69, Totino-Grace 60

Braham 79, Onamia 41

Breck 78, Southwest Christian (Chaska) 62

Brooklyn Center 85, Centennial 61

Cleveland 79, Alden-Conger 48

Crosby-Ironton 43, Park Rapids 36, OT

Eden Prairie 72, Eastview 62

Edina 75, Cretin-Derham Hall 61

Esko 81, International Falls 42

Fairmont 64, Blue Earth Area 52

Farmington 63, Minnetonka 61

Glencoe-Silver Lake 60, Tri-City United 50

Goodhue 39, Blooming Prairie 34

Hancock 84, Benson 53

Henning 70, Underwood 60

Hopkins 95, Sauk Rapids-Rice 53

Hutchinson 74, Norwood-Young America 72

Janesville-Waldorf-Pemberton 71, Lake Crystal-Wellcome Memorial 44

Kerkhoven-Murdock-Sunburg 70, MACCRAY 58

Lake City 70, Lewiston-Altura 41

Lake Park-Audubon 65, Climax/Fisher 36

Lakeville North 79, Woodbury 64

LeSueur-Henderson 45, Kenyon-Wanamingo 38

Mankato Loyola 74, Madelia 62

Marshall 58, Worthington 42

Minneapolis Edison 49, PACT Charter 36

Minneapolis Roosevelt 65, Robbinsdale Cooper 62

Minnehaha Academy 82, Apple Valley 79

Mountain Iron-Buhl 82, Hill City 51

Mountain Lake Area 73, Heron Lake-Okabena 37

Murray County Central 81, Fulda 62

Nova Classical Academy 81, Minnesota Academy for the Deaf 50

Orono 88, Monticello 84

Ortonville 61, Wheaton/Herman-Norcross 34

Parkers Prairie 92, Bertha-Hewitt 58

Pelican Rapids 70, Frazee 59

Pillager 70, Menahga 51

Pipestone 71, Windom 68

Red Rock Central 57, Westbrook-Walnut Grove 49

Rochester Lourdes 69, La Crescent 48

Roseville 60, Burnsville 52

Rothsay 61, Park Christian (Moorhead) 48

Sauk Centre 61, Upsala 43

Schaeffer Academy 57, Hayfield 43

Shakopee 72, New Prague 46

Southwest Minnesota Christian 83, Edgerton 32

St. Charles 82, Southland 41

St. Michael-Albertville 71, Elk River 63

Swanville 60, Verndale 50

Tenor/Veritas, Wis. 51, Cristo Rey Jesuit 35

Waseca 71, Byron 62

West Central 82, Clinton-Graceville-Beardsley 35

Fosston Tournament
Fosston 56, Win-E-Mac 50

Nevis 34, Blackduck 21

Northland Community College Tournament
Cass Lake-Bena 62, Fertile-Beltrami 55

Goodridge 80, Clearbrook-Gonvick 73, 2OT

Red Lake 71, Red Lake County 62

GIRLS BASKETBALL
Albany 51, Long Prairie-Grey Eagle 30

Alexandria 59, Rocori 11

Atwater-Cosmos-Grove City 65, Montevideo 58

Badger-Greenbush-Middle River 77, Red Lake County 41

Belgrade-Brooten-Elrosa 47, Osakis 35

Blaine 67, Cambridge-Isanti 56

Brainerd 71, Fergus Falls 69

Cass Lake-Bena 59, Nevis 46

Centennial 70, Lakeville North 56

Clearbrook-Gonvick 60, Mahnomen-Waubun 30

Concordia Academy 61, Christ's Household of Faith 48

Dawson-Boyd 46, Renville County West 23

Fairmont 45, Blue Earth Area 43

Foley 59, Braham 52

Grand Meadow 59, Spring Grove 36

Grand Rapids 63, Cloquet 35

Henry Sibley 68, Rosemount 59

Hibbing 71, North Branch 51

Hill-Murray 67, Totino-Grace 40

Holy Angels 66, Bloomington Jefferson 39

Hope Lutheran 48, Glenville-Emmons 32

Houston 55, Schaeffer Academy 41

International Falls 60, Ely 48

Isle 58, Hill City 27

Jackson County Central 62, Redwood Valley 60

Jordan 94, Worthington 61

Lac qui Parle Valley 70, Central Minnesota Christian 34

Lakeville South 58, Owatonna 43

Maple Lake 49, Rockford 42

Marshall 62, St. Peter 58

Melrose 67, Upsala 43

Mesabi East 72, Eveleth-Gilbert 62

Minneapolis South 68, Chaska 57

Mound Westonka 60, Blake 58

New Life Academy 65, Mounds Park Academy 50

New London-Spicer 66, Morris Area/Chokio-Alberta 31

North St. Paul 66, Minneapolis Henry 42

PACT Charter 48, Community of Peace 29

Perham 65, Breckenridge 53

Pine Island 67, Triton 62

Pine River-Backus 70, Verndale 50

Pipestone 70, Windom 36

Randolph 63, Bethlehem Academy 22

Red Lake Falls 59, Fertile-Beltrami 26

Royalton 65, Swanville 55

Sacred Heart 66, Climax/Fisher 19

Sartell-St. Stephen 58, Sauk Rapids-Rice 33

Shakopee 53, Osseo 16

Spectrum 72, Calvin Christian 17

St. Cloud Apollo 57, Monticello 53

St. Cloud Cathedral 68, Pequot Lakes 65

St. Croix Lutheran 57, Minnesota Valley Lutheran 12

St. Michael-Albertville 63, Park Center 60

Stewartville 75, La Crescent 16

Superior, Wis. 45, Esko 44

Waseca 72, Janesville-Waldorf-Pemberton 27

Watertown-Mayer 57, Delano 53

Yellow Medicine East 80, Russell-Tyler-Ruthton 72

  • Sports
  • Headlines
Views
Sponsored

Keloland Live Doppler

Sioux Falls, SD - Change
Sponsored
Sponsored
GEARUP Refer

Sponsored