Back to: Sports
January 12, 2018 08:10 PM

Friday Night Scoreboard - January 12th

Sioux Falls, SD

Here are Friday's results from across KELOLAND.

Women's Basketball
USF 63 vs. Bemidji State 43
MSU-Moorhead 75 vs. Augustana 64
Northern State 81 vs. Wayne State 71
Minnesota-Crookston 65 vs. SMSU 61
Dakota State 81 vs. Viterbo 62

Men's Basketball
Bemidji State 74 vs. USF 68
Augustana 95 vs. MSU-Moorhead 85
Northern State 71 vs. Wayne State 69
SMSU 82 vs. Minnesota-Crookston 75
Viterbo 68 vs. Dakota State 59

College Wrestling
SDSU 31 vs. Utah Valley 10

High School Gymnastics
Huron Invite
1 Mitchell 145.550
2 Watertown 143.800
3 Huron 133.000
4 Lincoln 131.600

USHL 
Sioux Falls 3 vs. Fargo 2

High School Basketball
South Dakota

BOYS BASKETBALL
Arlington 69, Deubrook Area 59

Bridgewater-Emery 67, Menno 40

Canistota 63, Ethan 43

Colman-Egan 53, Estelline 25

Corsica-Stickney 71, Kimball/White Lake 65

Crow Creek 83, Mobridge-Pollock 48

Dakota Valley 66, West Central 51

Dell Rapids St. Mary 77, Lake Preston 51

De Smet 64, Elkton-Lake Benton 50

Douglas 72, Belle Fourche 41

Gregory 61, Burke/South Central 48

Hamlin 56, Aberdeen Roncalli 52

Harrisburg 74, Aberdeen Central 47

Lemmon 51, Tiospaye Topa 34

Omaha Bryan, Neb. 72, Sioux Falls Roosevelt 66

Omaha Nation, Neb. 79, Marty Indian 65

Pierre 58, Brookings 45

Platte-Geddes 69, Tripp-Delmont 48

Rapid City Central 69, Campbell County, Wyo. 52

Red Cloud 89, Cheyenne-Eagle Butte 67

Redfield/Doland 58, Deuel 47

Sioux Valley 83, McCook Central/Montrose 29

Sisseton 71, Groton Area 46

Timber Lake 79, Takini 40

Tri-Valley 48, Beresford 39

Watertown 55, Huron 44

Jones County Tournament
Jones County 54, Stanley County 44

Consolation Semifinal
Colome 55, Philip 31

Kadoka Area 63, Bennett County 55

Semifinal
White River 80, Lyman 53

West River Tournament 
Consolation Semifinal
Edgemont 40, New Underwood 33

Newell 37, Moorcroft, Wyo. 36

Semifinal
Upton, Wyo. 77, Faith 50

GIRLS BASKETBALL
Brandon Valley 58, Pierre 41

Campbell County, Wyo. 61, Rapid City Central 44

Castlewood 63, Great Plains Lutheran 31

Clark/Willow Lake 64, Milbank 46

Elk Point-Jefferson 42, Ponca, Neb. 38

Flandreau 76, Madison 52

Garretson 42, Baltic 41

Hamlin 54, Aberdeen Roncalli 49

Lake Preston 62, Dell Rapids St. Mary 52

Lemmon 67, Tiospaye Topa 44

Leola/Frederick 53, Eureka/Bowdle 27

Omaha Nation, Neb. 48, Marty Indian 46

Redfield/Doland 62, Deuel 38

Sturgis Brown 50, Rapid City Stevens 45

Tri-Valley 39, Beresford 37

Tripp-Delmont/Armour 52, Platte-Geddes 34

Wakpala 78, Aberdeen Christian 35

Wall 53, Custer 40

Watertown 54, Huron 44

Webster Area 60, Britton-Hecla 33

West Central 46, St. Thomas More 44, OT

281 Conference Tournament
First Round
Highmore-Harrold 67, James Valley Christian 19

Wolsey-Wessington 64, Wessington Springs 53

White River Tournament
Consolation Semifinal
Newell 56, Upton, Wyo. 26

Semifinal
Faith 61, Moorcroft, Wyo. 29

Oelrichs 46, Edgemont 39

Iowa

BOYS BASKETBALL
A-H-S-T-W, Avoca 53, IKM-Manning 51

Akron-Westfield 81, Hinton 52

Alburnett 77, Cedar Valley Christian School 27

Algona 65, Iowa Falls-Alden 59

Allen, Neb. 52, Whiting 22

Alta/Aurelia 55, South Central Calhoun 48

Ames 56, Southeast Polk 39

Ankeny Centennial 62, Waukee 55

Aplington-Parkersburg 68, Hudson 42

Ar-We-Va, Westside 55, Coon Rapids-Bayard 39

Beckman Catholic, Dyersville 68, Central Clinton, DeWitt 45

Bondurant Farrar 67, Perry 52

Boone 65, ADM, Adel 53

Boyer Valley, Dunlap 72, CAM, Anita 46

Calamus-Wheatland 63, East Buchanan, Winthrop 47

Carlisle 74, Carroll 72

Cascade,Western Dubuque 60, North Cedar, Stanwood 33

Cedar Falls 67, Dubuque, Senior 57

Cedar Rapids Xavier 58, Iowa City High 43

Center Point-Urbana 73, Vinton-Shellsburg 35

Central City 60, Midland, Wyoming 18

Central Decatur, Leon 80, Southwest Valley 57

Charles City 54, Decorah 35

Colfax-Mingo 67, Tri-County, Thornburg 47

Colo-NESCO 67, North Tama, Traer 55

Council Bluffs, Abraham Lincoln 75, Bishop Heelan Catholic, Sioux City 73, 2OT

Creston 77, Denison-Schleswig 65

Crestwood, Cresco 55, Oelwein 30

Dallas Center-Grimes 61, Pella 52

Davenport, North 58, Assumption, Davenport 55

Des Moines, Roosevelt 42, Des Moines, Lincoln 33

Dike-New Hartford 66, Denver 59

Dowling Catholic, West Des Moines 68, Marshalltown 44

Durant-Bennett 80, Wilton 71

East Sac County 61, St. Mary's, Storm Lake 52

Epworth, Western Dubuque 58, Maquoketa 48

Exira/Elk Horn-Kimballton 80, Glidden-Ralston 45

Fremont Mills, Tabor 61, Clarinda Academy 60

Garner-Hayfield/Ventura 54, Forest City 51

Gilbert 59, North Polk, Alleman 57

Gladbrook-Reinbeck 75, AGWSR, Ackley 40

Grand View Christian 75, Lynnville-Sully 62

Harlan 75, Clarinda 41

Harris-Lake Park 76, Clay Central-Everly 40

Iowa City West 73, Cedar Rapids, Washington 50

Jesup 54, Union Community, LaPorte City 36

Johnston 51, Fort Dodge 47

Keota 72, B-G-M, Brooklyn 61

Knoxville 74, Clarke, Osceola 56

Kuemper Catholic, Carroll 76, Red Oak 49

Lake Mills 62, Belmond-Klemme 38

Lawton-Bronson 62, West Monona, Onawa 61, OT

Lewis Central 59, Atlantic 54

Linn-Mar, Marion 58, Dubuque, Hempstead 56

Lisbon 78, Edgewood-Colesburg 64

Logan-Magnolia 71, Audubon 34

Louisa-Muscatine 55, Lone Tree 44

Manson Northwest Webster 62, Emmetsburg 43

Marion 60, Clear Creek-Amana 37

Marquette Catholic, Bellevue 72, Maquoketa Valley, Delhi 41

Martensdale-St. Marys 90, Lenox 23

MFL-Mar-Mac 92, Kee, Lansing 53

Missouri Valley 48, Griswold 44, OT

Montezuma 76, Iowa Valley, Marengo 38

MVAO-CO-U 77, Siouxland Community Christian 48

Nashua-Plainfield 56, Northwood-Kensett 33

New London 54, Van Buren, Keosauqua 39

Newton 66, Pella Christian 61

North Linn, Troy Mills 96, Prince of Peace Prep, Clinton 56

North Mahaska, New Sharon 50, English Valleys, North English 28

Northeast, Goose Lake 62, Monticello 56

OA-BCIG 67, Ridge View 37

Ogden 77, AC/GC 67

Osage 57, Central Springs 34

PAC-LM 71, Ruthven-Ayrshire 58

PCM, Monroe 50, Roland-Story, Story City 49

Pleasantville 63, Nodaway Valley 56

Rockford 50, West Fork, Sheffield 44

Sergeant Bluff-Luton 65, Cedar Rapids, Jefferson 40

Sheldon 59, Boyden-Hull 37

Sidney 75, Essex 31

Sigourney 56, H-L-V, Victor 39

Sioux Center 89, Rock Valley 65

Sioux Central, Sioux Rapids 74, Southeast Valley 36

Sioux City, East 89, Sioux City, North 50

South Hamilton, Jewell 65, Nevada 56

South O'Brien, Paullina 76, Marcus-Meridian-Cleghorn/Remsen Union (MMCRU) 21

Spirit Lake 65, Cherokee, Washington 31

St. Mary's, Remsen 44, Gehlen Catholic, Le Mars 35

Stanton 59, East Mills 54

Treynor 48, Tri-Center, Neola 33

Unity Christian, Orange City 64, West Sioux, Hawarden 51

Urbandale 59, Mason City 51

Valley, West Des Moines 56, Ankeny 44

Wapsie Valley, Fairbank 71, Sumner-Fredericksburg 33

Waterloo, West 80, Cedar Rapids, Jefferson 53

Waverly-Shell Rock 67, Iowa City Liberty High School 38

Webster City 75, Hampton-Dumont 45

West Burlington 73, Danville 66

West Delaware, Manchester 57, Anamosa 43

Western Christian, Hull 64, LeMars 45

Westwood, Sloan 45, River Valley, Correctionville 43

Winterset 76, Ballard 62

Woodbine 61, West Harrison, Mondamin 51

MAC Shootout
Glenwood 66, St. Albert, Council Bluffs 55

Underwood 71, Riverside, Oakland 37

GIRLS BASKETBALL
AGWSR, Ackley 84, Gladbrook-Reinbeck 35

Akron-Westfield 53, Hinton 29

Algona 58, Iowa Falls-Alden 33

Allen, Neb. 51, Whiting 38

Ankeny Centennial 52, Waukee 50

Aplington-Parkersburg 47, Hudson 44

Ar-We-Va, Westside 49, Coon Rapids-Bayard 34

B-G-M, Brooklyn 49, Keota 45

Ballard 52, Winterset 28

Bishop Heelan Catholic, Sioux City 68, Council Bluffs, Abraham Lincoln 53

Bondurant Farrar 40, Perry 36, OT

Boone 74, ADM, Adel 48

Boyden-Hull 57, Sheldon 43

Boyer Valley, Dunlap 56, CAM, Anita 49

Camanche 54, Bellevue 51

Cascade,Western Dubuque 41, North Cedar, Stanwood 39

Cedar Rapids, Jefferson 62, Waterloo, West 61

Cedar Rapids, Kennedy 73, Wahlert, Dubuque 54

Central Decatur, Leon 68, Southwest Valley 21

Central Elkader 45, North Fayette Valley 43

Central Lee, Donnellson 70, Eldon Cardinal 23

Cherokee, Washington 67, Spirit Lake 39

Clarksville 58, Waterloo Christian School 15

Clear Lake 57, St. Edmond, Fort Dodge 16

Colfax-Mingo 49, Tri-County, Thornburg 35

College Springs South Page 58, Heartland Christian 40

Colo-NESCO 65, North Tama, Traer 24

Crestwood, Cresco 87, Oelwein 25

Dallas Center-Grimes 52, Pella 51

Davenport, North 72, Assumption, Davenport 57

Denison-Schleswig 53, Creston 43

Des Moines Christian 59, Woodward-Granger 32

Diagonal 86, Mormon Trail, Garden Grove 22

Dike-New Hartford 77, Denver 53

Dowling Catholic, West Des Moines 86, Marshalltown 22

Dubuque, Hempstead 51, Linn-Mar, Marion 27

Dunkerton 32, Tripoli 30

East Buchanan, Winthrop 63, Calamus-Wheatland 37

East Sac County 66, St. Mary's, Storm Lake 40

Edgewood-Colesburg 65, Lisbon 44

Epworth, Western Dubuque 66, Maquoketa 35

Exira/Elk Horn-Kimballton 67, Glidden-Ralston 39

Forest City 48, Garner-Hayfield/Ventura 34

Gehlen Catholic, Le Mars 45, St. Mary's, Remsen 32

George-Little Rock 63, Sibley-Ocheyedan 53

Grundy Center 58, East Marshall, LeGrand 29

Harlan 77, Clarinda 37

Harris-Lake Park 45, Clay Central-Everly 32

Hartley-Melvin-Sanborn 38, Trinity Christian High School 17

Highland, Riverside 53, Winfield-Mount Union 47

IKM-Manning 46, A-H-S-T-W, Avoca 36

Interstate 35,Truro 47, East Union, Afton 24

Iowa City High 72, Cedar Rapids Xavier 46

Iowa City West 72, Cedar Rapids, Washington 50

Janesville 77, Latimer CAL 4

Johnston 74, Fort Dodge 39

Kingsley-Pierson 60, Woodbury Central, Moville 51

Knoxville 46, Clarke, Osceola 36

LeMars 49, Western Christian, Hull 48

Lewis Central 67, Atlantic 24

Logan-Magnolia 79, Audubon 20

Lynnville-Sully 57, Grand View Christian 32

Maquoketa Valley, Delhi 49, Marquette Catholic, Bellevue 42

Martensdale-St. Marys 55, Lenox 43

Mason City 80, Urbandale 74

Montezuma 58, Iowa Valley, Marengo 21

Moulton-Udell 49, Melcher-Dallas 36

Murray 56, Iowa Christian Academy 17

Nashua-Plainfield 39, Northwood-Kensett 27

Nevada 76, South Hamilton, Jewell 41

Newell-Fonda 81, West Bend-Mallard 42

Nodaway Valley 43, Pleasantville 27

North Butler, Greene 59, Newman Catholic, Mason City 56

North Linn, Troy Mills 90, Prince of Peace Prep, Clinton 17

North Polk, Alleman 52, Gilbert 41

North Union 79, North Iowa, Buffalo Center 26

Notre Dame, Burlington 53, Columbus Community, Columbus Junction 23

Okoboji, Milford 60, West Lyon, Inwood 43

Osage 50, Central Springs 30

Ottumwa 70, Des Moines, Hoover 32

Pella Christian 60, Newton 38

Pleasant Valley 61, Muscatine 24

Red Oak 66, Kuemper Catholic, Carroll 54

Ridge View 62, OA-BCIG 43

Ruthven-Ayrshire 54, PAC-LM 27

Sergeant Bluff-Luton 54, Council Bluffs, Thomas Jefferson 42

Sidney 70, Essex 36

Sigourney 70, H-L-V, Victor 21

Sioux Center 82, Rock Valley 55

Siouxland Community Christian 50, MVAO-CO-U 36

South Central Calhoun 59, Alta/Aurelia 46

South O'Brien, Paullina 49, Marcus-Meridian-Cleghorn/Remsen Union (MMCRU) 26

South Tama County, Tama 61, Benton Community 54

South Winneshiek, Calmar 51, West Central, Maynard 38

Southeast Polk 68, Ames 56, OT

Southeast Warren, Liberty Center 44, Bedford 36

Stanton 27, East Mills 24

Storm Lake 85, Estherville Lincoln Central 80, OT

Sumner-Fredericksburg 56, Wapsie Valley, Fairbank 24

Treynor 61, Tri-Center, Neola 21

Unity Christian, Orange City 57, West Sioux, Hawarden 47

Van Buren, Keosauqua 73, New London 31

Wapello 72, Iowa Mennonite, Kalona 47

Waukon 61, New Hampton 47

Waverly-Shell Rock 52, Iowa City Liberty High School 32

Webster City 41, Hampton-Dumont 35

West Fork, Sheffield 42, Rockford 24

West Monona, Onawa 68, Lawton-Bronson 39

Westwood, Sloan 66, River Valley, Correctionville 23

MAC Shootout
St. Albert, Council Bluffs 53, Glenwood 45

Minnesota
BOYS BASKETBALL
Ada-Borup 89, Northern Cass, N.D. 58

Albany 66, Foley 51

Alexandria 70, Brainerd 58

Apple Valley 89, Shakopee 81

Barnesville 65, Badger-Greenbush-Middle River 48

Barnum 68, McGregor 48

Bethlehem Academy 56, Maple River 51

Blake 56, St. Paul Academy 54

Blue Earth Area 79, New Ulm 77, 2OT

Bradley-Bourbonnais, Ill. 64, Southland 41

Braham 87, Ogilvie 24

Browerville/Eagle Valley 61, Long Prairie-Grey Eagle 51

Buffalo Lake-Hector-Stewart 67, Wabasso 50

Byron 44, Goodhue 38

Central Minnesota Christian 57, Yellow Medicine East 47

Chanhassen 70, Waconia 67

Christ's Household of Faith 71, Hope Academy 37

Deer River 70, Eveleth-Gilbert 46

Detroit Lakes 69, Crosby-Ironton 47

Dilworth-Glyndon-Felton 52, Warroad 47

Dover-Eyota 54, Fillmore Central 40

East Central 72, Aitkin 46

Eden Prairie 83, Minnetonka 57

Ely 66, Nashwauk-Keewatin 57

Farmington 65, Eastview 47

Fergus Falls 94, Thief River Falls 36

Fertile-Beltrami 58, Climax/Fisher 26

Floodwood 63, Two Harbors 56

Fond du Lac Ojibwe 73, Chisholm 70

Forest Lake 83, Park (Cottage Grove) 67

Greenway 83, Cherry 19

Hastings 71, South St. Paul 61

Henning 69, Bertha-Hewitt 35

Henry Sibley 78, Hill-Murray 59

Holy Family Catholic 85, Jordan 55

Hopkins 77, Wayzata 70

Kasson-Mantorville 51, Cannon Falls 38

Kimball 55, Holdingford 53, OT

Kingsland 55, Grand Meadow 53

Kittson County Central 55, Northern Freeze 44

Lac qui Parle Valley 68, Montevideo 53

Lake City 83, Hayfield 32

Lakeville South 54, Eagan 33

LeRoy-Ostrander 60, Blooming Prairie 53

Litchfield 60, Glencoe-Silver Lake 35

Mankato East 70, Albert Lea 22

Mankato West 79, Red Wing 48

Maple Grove 87, Moorhead 67

Mayer Lutheran 76, Belle Plaine 61

Minneapolis North 95, Minneapolis South 43

Minneapolis Washburn 83, Minneapolis Southwest 52

Minnesota Valley Lutheran 74, Sleepy Eye St. Mary's 51

Monticello 71, Big Lake 55

Moose Lake/Willow River 62, Cromwell 50

Mounds View 48, Stillwater 42

New Richland-H-E-G 63, United South Central 56

North Woods 77, Mountain Iron-Buhl 38

Norwood-Young America 53, LeSueur-Henderson 51

Nova Classical Academy 82, Learning for Leadership Charter 67

Owatonna 66, Faribault 26

Pine Island 51, Kenyon-Wanamingo 31

Pipestone 80, Redwood Valley 73

Prairie Seeds Academy 80, Community of Peace 57

Princeton 67, Chisago Lakes 51

Providence Academy 61, Mounds Park Academy 49

Red Lake 77, Pine River-Backus 76

Red Lake County 66, Warren-Alvarado-Oslo 32

Rochester John Marshall 71, Northfield 67

Rochester Lourdes 87, Zumbrota-Mazeppa 84

Rockford 86, New London-Spicer 84, OT

Rogers 65, Cambridge-Isanti 62

Russell-Tyler-Ruthton 51, Kerkhoven-Murdock-Sunburg 41

Schaeffer Academy 68, Wabasha-Kellogg 61

Sebeka 69, Onamia 45

Sibley East 54, Tri-City United 52

Silver Bay 48, Cook County 31

Sleepy Eye 76, G-F-W 56

Southwest Christian (Chaska) 65, New Life Academy 64

Spectrum 70, West Lutheran 39

St. Charles 74, La Crescent 60

St. Cloud Apollo 67, Rocori 51

St. Cloud Tech 72, Sartell-St. Stephen 36

St. Michael-Albertville 52, St. Francis 40

St. Paul Como Park 65, St. Paul Harding 46

St. Peter 64, St. James Area 61

St. Thomas Academy 68, Simley 59

Swanville 61, Upsala 57

Waseca 71, Fairmont 54

Westbrook-Walnut Grove 76, Tracy-Milroy-Balaton 42

Willmar 89, Sauk Rapids-Rice 83, 2OT

Woodbury 60, White Bear Lake 53

Worthington 80, Windom 67

GIRLS BASKETBALL
Aitkin 78, Duluth Denfeld 26

Annandale 54, Watertown-Mayer 41

Belgrade-Brooten-Elrosa 83, Paynesville 30

Benilde-St. Margaret's 56, Richfield 48

Blake 53, St. Paul Academy 40

Bloomington Kennedy 45, Bloomington Jefferson 42

BOLD 71, Melrose 60

Brainerd 72, Bemidji 56

Chanhassen 63, St. Louis Park 59

Cherry 67, Proctor 60

Chisago Lakes 58, Princeton 39

Clearbrook-Gonvick 49, Pine River-Backus 41

Crookston 53, Virginia 41

Crosby-Ironton 83, Detroit Lakes 67

DeLaSalle 70, Columbia Heights 27

Dilworth-Glyndon-Felton 62, Hawley 47

Dover-Eyota 79, Fillmore Central 57

Duluth Marshall 52, Duluth East 33

East Central 56, Onamia 23

Eastview 55, Farmington 34

Eden Valley-Watkins 57, Howard Lake-Waverly-Winsted 28

Fertile-Beltrami 59, Climax/Fisher 54

Floodwood 43, Two Harbors 37

Floodwood 43, Two Harbors 37

Frazee 60, Breckenridge 58, OT

G-F-W 80, LeSueur-Henderson 54

Glencoe-Silver Lake 47, Litchfield 25

Glenville-Emmons 42, LeRoy-Ostrander 37

Goodridge/Grygla-Gatzke 82, Kittson County Central 53

Grand Rapids 69, East Grand Forks 53

Hastings 61, South St. Paul 21

Hayfield 56, Lake City 46

Hill-Murray 60, Henry Sibley 31

Holy Angels 72, St. Anthony 51

Isle 49, Hinckley-Finlayson 45

Kasson-Mantorville 43, Cannon Falls 26

Little Falls 62, Mora 46

Lyle/Austin Pacelli 66, Schaeffer Academy 40

MACCRAY 36, Lakeview 30

Maple Grove 70, Moorhead 35

Maple Lake 50, Holdingford 48

Maple River 53, Bethlehem Academy 22

Maranatha Christian 86, Heritage Christian Academy 68

Medford 62, Waterville-Elysian-Morristown 42

Milaca 67, Foley 50

Minneapolis South 52, Minneapolis North 47

Minneapolis Southwest 38, Minneapolis Washburn 35

Minnehaha Academy 67, Breck 23

Minneota 76, Dawson-Boyd 49

Minnetonka 57, Eden Prairie 46

Morris Area/Chokio-Alberta 47, Benson 31

Mountain Lake Area 65, Westbrook-Walnut Grove 37

Murray County Central 59, Ellsworth 29

New London-Spicer 70, Rockford 34

New Richland-H-E-G 60, United South Central 29

New Ulm 61, Blue Earth Area 21

New York Mills 62, Battle Lake 28

Owatonna 56, Faribault 55

Park (Cottage Grove) 58, Forest Lake 52

Park Christian (Moorhead) 56, Norman County East/Ulen-Hitterdal 39

Park Rapids 72, Staples-Motley 52

Perham 46, Pelican Rapids 43

Pine Island 58, Kenyon-Wanamingo 48

Pipestone 52, Redwood Valley 41

Plainview-Elgin-Millville 59, Rushford-Peterson 33

Prior Lake 76, Burnsville 62

Randolph 52, Grand Meadow 45

Red Wing 66, Mankato West 44

Robbinsdale Cooper 68, Chaska 64

Rogers 65, Cambridge-Isanti 40

Roseau 78, Pequot Lakes 48

Roseville 56, East Ridge 34

Rush City 51, Pine City 49

Silver Bay 33, Cook County 31

Sleepy Eye St. Mary's 54, Minnesota Valley Lutheran 53

Spring Grove 60, Lanesboro 28

St. Agnes 67, Fridley 61

St. Charles 66, La Crescent 30

St. Clair 65, Nicollet/Loyola 52

St. Cloud Cathedral 70, Becker 62

St. Croix Lutheran 66, Visitation 35

St. Paul Como Park 85, St. Paul Harding 35

St. Paul Highland Park 48, St. Paul Washington 38

St. Peter 50, St. James Area 9

Stillwater 79, Mounds View 50

Swanville 74, Bertha-Hewitt 53

Thief River Falls 57, Hibbing 37

Tracy-Milroy-Balaton 59, Lac qui Parle Valley 58

Wabasso 74, Buffalo Lake-Hector-Stewart 37

Walker-Hackensack-Akeley 70, Cass Lake-Bena 58

Wayzata 70, Hopkins 66

West Central 70, Clinton-Graceville-Beardsley 66, OT

Wheaton/Herman-Norcross 62, Ortonville 38

Willmar 63, St. Cloud Tech 36

Winona Cotter 73, Southland 56

Woodbury 60, White Bear Lake 44

Worthington 62, Windom 29

Zimmerman 49, Albany 46



  • Sports
  • Headlines
Views
Sponsored

Click here for full weather details!


Sponsored


Sponsored
GEARUP Refer

Sponsored